راهکارهای نوین پیشگیری و درمان افسردگی ناشی از عشق های نا فرجام

مهمترین و اولین آلترناتیو پیشگیری از اختلالات روانی در عشق های نا فرجام عدم دوست شدن قبل از ازدواج است زیرا اغلب دختر خانمها توانایی این را که تشخیص دهند ایا این دوستی پرسپکتیو یا دورنمایی از ازدواج خواهد داشت ؟! یا نه را نخواهند داشت. بنابر این معمولا در این بازی ریسک پذیر بازنده می شوند.

دوستی هایی که قبل از ازدواج بوجود می ایند و منجر به ازدواج نمی شوند غالبا باعث بیماریها و اختلالات عصبی و روحی می شوند که عوامل و علایم ان به شرح زیر می باشد:

دلشوره و نگرانی به خاطر از بین رفتن فرصتهای ازدواج ــ بی صبری ـ زود رنجی ـ کاهش استانه تحمل ـ کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس ـ خود کم بینی ـ عقده حقارت، ازدست دادن حافظه دراز مدت و گاهي كوتاه مدت ـ نگرانی از رسوایی ـ تصور می کند که ضریب هوشی پایین دارد ـ پشیمانی و دریغ از دست دادن زمان و خواستگاران ـ افسوس به مایه هایی که از خود گذاشته ـ کاش و ای کاش ها ـ اگر ها و نباید ها و ...

 

 ولیکن اگر در این رابطه مرد شکست خورده باشد به علت داشتن کینه و نفرت رو به اعتیاد آورده و جهت جبران غرور از دست رفته اش در صدد انتقام جویی بر می اید و عجولانه دست به کارهای غیر معقولانه و غیر قابل جبران (مانند خود کشی و دیگرکشی و یا اسید پاشی به طرف مقابل و ...) می زند که برای خود و خانواده ها و جامعه دردسر آفرین می شود.

اختلالات جنسی، تعریف و انواع آن

هر گاه تمایل جنسی به طور ذاتی و غریزی در چارچوب عرف مرسوم اصول اخلاقی و شرعی و بر پایه اصول روانشناختی جنسی ارضا شود رفتار جنسی سالم شمرده می شود و هر رفتاری که خارج از این محدوده باشد اختلال جنسی شناخته می شود.

انواع اختلالات و دویاسیون جنسی :

۱- امیزش جنسی با غیر همسر مشروع خود(چه با رضایت طرفین و چه به شکل تجاوز به عنف)

۲- همجنس بازی مرد با مرد

۳- همجنس بازی زن با زن

۴- آمیزش با محارم

۵- خود ارضایی و خود تحریکی

۶- آمیزش با حیوانات(معاشقه با سگ و گربه خانگی و ...)

۷- بچه بازی(آمیزش با کودکان)

۸- بی تفاوتی مرد هنگامی که همسرش با دیگری امیزش کند

۹ـ واسطه گری عمل جنسی نا مشروع دیگران

۱۰ـ مبدل پوشی

۱۱ـ خودنمایی جنسی

۱۲ـ چشم چرانی

۱۳ـ یادگار پرستی

۱۴ـ سادیسم و مازوخیسم

...

 


 

نوشته شده توسط دکتر رحیم سلطانی در پنجشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت 13:9 موضوع | لینک ثابت